Onrust tijdens uitgaansnacht in Rotterdam; incident met politiepaard

9 August 2026, 09:02 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
Persbureau PeterNick

In de nacht van zaterdag op zondag, rond 02.45 uur, is tijdens de uitgaansnacht bij café In de City aan de Rodezand in Rotterdam onrust ontstaan rond een man die door de politie werd aangesproken en het gebied voor het café moest verlaten.

Volgens aanwezigen wilde de man aanvankelijk niet vertrekken. Meerdere politie-eenheden en de bereden politie kwamen ter plaatse om de situatie onder controle te krijgen. De man werd uiteindelijk door de politie en de paarden voor het café weggestuurd. Hij mocht niet naar binnen.

Later keerde de man opnieuw terug naar een nabijgelegen parkeergarage, waar hij bleef staan. Ook daar werd hij door de bereden politie weggestuurd. De politie bleef vervolgens in de omgeving aanwezig om ervoor te zorgen dat de man niet opnieuw bleef hangen.

De situatie kreeg vervolgens een opmerkelijke wending toen een van de politiepaarden voor de ingang zijn behoefte deed. Verschillende bezoekers van café In de City, die achter een hek stonden, begonnen daarop luid te schreeuwen.

Op videobeelden van het incident is te horen dat er vervolgens een glas in de richting van het politiepaard wordt gegooid. Het glas kwam tegen het achterbeen van het paard terecht. Het paard gleed daardoor met zijn achterbeen uit, maar wist gelukkig weer overeind te komen. Het scheelde maar weinig of het paard was gevallen. Het glas viel vervolgens op de grond en brak.

De politie heeft het incident direct waargenomen en is een onderzoek gestart. Ook zijn camerabeelden bekeken om vast te stellen wat er precies is gebeurd en wie het glas heeft gegooid. De beelden worden nog onderzocht en het is op dit moment nog niet volledig duidelijk wie verantwoordelijk is voor het gooien van het glas.

Het paard werd na het incident gecontroleerd. Daarbij werd onder meer gekeken of het dier verwondingen of bloedsporen aan de achterbenen had opgelopen. Er werden geen bloedsporen of zichtbare verwondingen vastgesteld.

De politie neemt het incident serieus en onderzoekt de mogelijke mishandeling van het politiepaard. Het onderzoek naar de exacte toedracht en de betrokken persoon of personen loopt nog.